سه‌شنبه 4 مهر 1402   07:12:23
منوی معاونت فرهنگیمنوی معاونت فرهنگی
بازديدهابازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 856233
تعداد بازديد از سايت: 125401781
تعداد بازديد زيرپورتال: 856233
اين زيرپورتال امروز: 31
در امروز: 6253
اين صفحه امروز: 31
تازه ها و رویدادهاتازه ها و رویدادها
وزير علوم در جلسه اختتاميه

لزوم گسترش نگاه قرآني به مسائل در سطح جامعه

​وزير علوم، تحقيقات و فناوري گفت: در دنياي كنوني و شرايط فعلي جامعه، بيش از پيش به گسترش قرآن و فهم و نگاه قرآني نسبت به مسائل نياز داريم.
وزير علوم، تحقيقات و فناوري گفت: در دنياي كنوني و شرايط فعلي جامعه، بيش از پيش به گسترش قرآن و فهم و نگاه قرآني نسبت به مسائل نياز داريم.

به گزارش خبرنگار فرهنگي دانشگاه، منصور غلامي عصر امروز در اختتاميه سي‌ و چهارمين جشنواره قرآن و عترت دانشگاهيان كه در مجتمع امين قم برگزار شد، عنوان كرد: انس با قرآن يك حصن حصين براي همه جوانان علي‌الخصوص دانشجويان است و بر همين اساس بايد مفاهيم قرآني بين جوانان گسترش پيدا كند.

وي با بيان اينكه آشنايي جوانان با قرآن باعث مي‌شود كه از مسائل و آسيب‌ها دور بمانند، افزود: يكي از ماموريت حاملان و حافظان قرآن اين است كه آموخته‌هاي خود را به ديگر دانشگاهيان و جوانان انتقال دهند و به هر نحوي كه مي‌توانند جوانان را به سمت قرآن و عترت سوق دهند.

وزير علوم بيان كرد: علوم طبيعي و تجربي توسعه زيادي پيدا كرده است ولي انسان در همه جاي عالم به علوم قرآني و الهي تكيه دارد و به آن چنگ مي‌زند؛ ارتباط و انس با قرآن بايد در جهان گسترش پيدا كند تا مسلمانان و كساني كه مي‌خواهند مسلمان شوند، با قرآن آشنا شوند.

وي ادامه داد: امروزه دستيابي به مفاهيم و اطلاعات بسيار آسان شده است و اين يك ظرفيت براي فعالان علوم قرآني است تا به نشر معارف قرآن بپردازند و يك شبكه جهاني قرآني تشكيل دهند، اين موضوع با استفاده از فضاي مجازي به آساني در اختيار است و بايد از اين ظرفيت جهت تشكيل شبكه بزرگ نشر معارف قرآن كريم در سطح جهاني استفاده شود.

غلامي تصريح كرد: در دنياي كنوني و شرايط فعلي جامعه، بيش از پيش به گسترش قرآن و فهم و نگاه قرآني نسبت به مسائل نياز داريم؛ اين موضوع بايد مورد توجه قرار گيرد و براي گسترش مفاهيم قرآن در جامعه تلاش كنيم.

عکس های مرتبط :

نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 6739
ديگر بخش ها درباره دانشگاه قم سامانه هاپيوندهاي مفيدارتباط با ما
آدرس پستي: قم - بلوار الغدير - بعد از شهرك قدس - دانشگاه قم
كدپستي: 3716146611
تلفن : 32103000- 025
فكس : 32854499- 025
پست الكترونيكي:
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (Qomuniguest)

معاونت فرهنگي - دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما