تازه ها و رویدادها
1398/7/13 شنبه وزير علوم در جلسه اختتاميه لزوم گسترش نگاه قرآني به مسائل در سطح جامعه ​وزير علوم، تحقيقات و فناوري گفت: در دنياي كنوني و شرايط فعلي جامعه، بيش از پيش به گسترش قرآن و فهم و نگاه قرآني نسبت به مسائل نياز داريم. وزير علوم، تحقيقات و فناوري گفت: در دنياي كنوني و شرايط فعلي جامعه، بيش از پيش به گسترش قرآن و فهم و نگاه قرآني نسبت به مسائل نياز داريم.

به گزارش خبرنگار فرهنگي دانشگاه، منصور غلامي عصر امروز در اختتاميه سي‌ و چهارمين جشنواره قرآن و عترت دانشگاهيان كه در مجتمع امين قم برگزار شد، عنوان كرد: انس با قرآن يك حصن حصين براي همه جوانان علي‌الخصوص دانشجويان است و بر همين اساس بايد مفاهيم قرآني بين جوانان گسترش پيدا كند.

وي با بيان اينكه آشنايي جوانان با قرآن باعث مي‌شود كه از مسائل و آسيب‌ها دور بمانند، افزود: يكي از ماموريت حاملان و حافظان قرآن اين است كه آموخته‌هاي خود را به ديگر دانشگاهيان و جوانان انتقال دهند و به هر نحوي كه مي‌توانند جوانان را به سمت قرآن و عترت سوق دهند.

وزير علوم بيان كرد: علوم طبيعي و تجربي توسعه زيادي پيدا كرده است ولي انسان در همه جاي عالم به علوم قرآني و الهي تكيه دارد و به آن چنگ مي‌زند؛ ارتباط و انس با قرآن بايد در جهان گسترش پيدا كند تا مسلمانان و كساني كه مي‌خواهند مسلمان شوند، با قرآن آشنا شوند.

وي ادامه داد: امروزه دستيابي به مفاهيم و اطلاعات بسيار آسان شده است و اين يك ظرفيت براي فعالان علوم قرآني است تا به نشر معارف قرآن بپردازند و يك شبكه جهاني قرآني تشكيل دهند، اين موضوع با استفاده از فضاي مجازي به آساني در اختيار است و بايد از اين ظرفيت جهت تشكيل شبكه بزرگ نشر معارف قرآن كريم در سطح جهاني استفاده شود.

غلامي تصريح كرد: در دنياي كنوني و شرايط فعلي جامعه، بيش از پيش به گسترش قرآن و فهم و نگاه قرآني نسبت به مسائل نياز داريم؛ اين موضوع بايد مورد توجه قرار گيرد و براي گسترش مفاهيم قرآن در جامعه تلاش كنيم.